SK | EN
 

 

sandstone-2
Sadrový kompozit

Plnofarebný pevný a tvrdý materiál ale málo flexibilný a krehký. Má jemnú zrnitú povrchovú štruktúru a ľahko nasáva tekutiny. Vynikajúci materiál na zhotovenie prezentačných a architektonických modelov, figúrok alebo nefunkčných prototypov, kde je potrebné farebne odlíšiť jednotlivé časti.

Čítať ďalej
pla
Plast PLA, ABS, HIPS, PP, PETG

Odolné termoplasty plasty s vynikajúcimi vlastnosťami, určené na rýchle a lacné protypovanie alebo hotové výrobky. Má viditeľnú štruktúru vrstvenia materiálu. Nie je vhodný na komplexné modely so zložitou štruktúrou

Čítať ďalej
flexi-material
SLA – Flexibilný materiál

Flexibilný materiál s vysokou mierou detailu a s takmer dokonalou povrchovou úpravou. Táto technológia umožňuje vytváranie veľmi presných modelov alebo aj funkčných výrobkov, pri ktorých je nutné simulovať flexibilné vlastnosti gumy alebo silikónu.

Čítať ďalej
detailed-plastic-3
SLA – Detailný plast

Veľmi odolný materiál s vysokou mierou detailu a s takmer dokonalou povrchovou úpravou. Táto technológia umožňuje vytváranie veľmi presných modelov. Existuje tiež fotopolymér transparentný, ktorého transparentnosť je závislá od hrúbky modelu.

Čítať ďalej
tough1
SLA – Detailný plast Tough

Veľmi odolný materiál s vysokou mierou detailu a s takmer dokonalou povrchovou úpravou. Táto technológia umožňuje vytváranie veľmi presných modelov.

Čítať ďalej
high-temp-resin-formlabs-3d-tlac
SLA – Teplotne odolný

Teplotne odolný materiál až do teploty 289 °C s vysokou mierou detailu a s takmer dokonalou povrchovou úpravou. Táto technológia umožňuje vytváranie veľmi presných modelov určených na odlievanie, vákuové tvarovanie alebo formovanie.

Čítať ďalej
polyamid-2
SLS – Plast Polyamid P12

Odolný materiál slúžiaci na vytváranie veľkých hotových prototypov a modelov. Jeho výhodou je pomer veľkosti a ceny. Má jemnú zrnitú štruktúru. (photo )

Čítať ďalej
steel
Nerez oceľ a drahé kovy

Nerez oceľ / titán / sterling striebro / zlato / bronz je skupina kovových materiálov, ktoré sú priamo alebo nepriamo vytvárané 3D tlačou. Veľmi efektívny spôsob zhotovovania hotových kovových súčiastok na testovanie alebo vytvorenie neobvyklých šperkov napríklad organických tvarov.

Čítať ďalej