SK | EN
 

 

digital manufacturing cover tvar 620x413
Digitálna výroba – porovnanie technológií

Vývoj nového produktu je proces iterácií a hľadania. Je takmer nemožné navrhnúť produkt hneď na prvý krát tak, aby sa dal sériovo vyrábať a predávať. Vždy prechádza rôznymi štádiami vývoja, pričom sa postupne vylaďuje a testuje až kým sa prepracuje k finálnemu riešeniu.

Čítať ďalej
tank-model-3dtlac-3dprinting_02
Od 3D tlače k modelu

3D tlač je úžasná technológia a s jej pomocou je možné realizovať naozaj zaujímavé veci. To, že napreduje rýchlo bolo spomenuté už niekoľko krát a bolo by asi zbytočné o tom rozprávať znovu, a znovu.

Čítať ďalej
3d-printing-filaments_2
Čo všetko skonzumuje domáca 3D tlačiareň (II.)

Zákazníci neustále túžia po nových materiáloch s novými vlastnosťami. V prvej časti sme sa venovali hlavne dobre známym materiálom ABS a PLA používaných pri FDM (FFF) tlačiarňach. Teraz si ukážeme hlavne nové materiály, ktoré sa len testujú a dostávajú do povedomia zákazníkov.

Čítať ďalej
3d-printing-filaments_2
Čo všetko skonzumuje domáca 3D tlačiareň (I.)

Nové 3D tlačiarne pribúdajú ako huby po daždi. Zabehnuté firmy vydávajú svoju tretiu, štvrtú, piatu generáciu tlačiarní a ich kvalita neustále rastie. Spolu s nimi prišlo na trh za posledný rok aj veľa nových materiálov, vďaka ktorým sa možnosti 3D tlače ďalej rozširujú.

Čítať ďalej
ABS vs PLA 3D tlač
Rozdiel medzi ABS a PLA

Keď ste sa rozhodli kúpiť si domácu 3D tlačiareň, alebo sa zaujímate o to, tak vám určite neušlo, že na 90% sú náplne do nich plasty ABS alebo PLA. A prečo vlastne tomu tak je, že tieto dva plasty dominujú?

Čítať ďalej
3d-hrnciarsky kruh
3D Hrnčiarsky kruh

Ak sa chcete zahrať na skromného ľudového remeselníka alebo máte jasnú predstavu, aké šálky by sa vám hodili do vašej novej kuchyne a v obchodoch je to jedno a to isté. Nech sa páči, 3D hrnčiarsky kruh je tu práve pre vás.

Čítať ďalej
iphone-case-3d-print
Smartfón ako žiaden iný

3D tlač už dávno nie je záležitosťou určitej skupinky ľudí, tak ako to tomu bolo v minulosti. Dobrá dostupnosť materiálov a ich stále nižšia cena, ako aj výroba spôsobili prienik 3D tlače medzi ľudí.

Čítať ďalej