SK | EN
 

 

Teeth 3d Printing 3d Tlac Tvaroch Gray Resin Science 620x226

Medicína a Veda

Veda a výskum si vyžaduje vedomosti a zároveň odhodlanie. Je to proces, ktorý nemá jasne stanovenú cestu, vyžaduje si kreatívnu myseľ, individuálny prístup a riešenie.

Výhody 3D tlače vo vede a výskume

Výhody 3D tlače vo vede

Flexibilne a rýchlo dokáže reagovať na rôzne potreby výskumu. Fyzickými modelmi bez tvarových obmedzení pomáha podporiť nové myšlienky a výsledky výskumov.

Výhody 3D tlače v medicíne

Vedný odbor, ktorý už veľmi intenzívne pracuje s 3D tlačou a jej využívanie v nej ďalej raketovo rastie. V súčasnosti sa ukázala táto technológia ako veľkým prínosom napríklad v týchto prípadoch.

Reálny 3D model postihnutej časti tela pomáha pri príprave lekára na chirurgický zákrok a hľadaní optimálnej liečby.
Implantáty, protézy a ortézy vyrobené presne na mieru pacienta. Pomôcky sú vyrobené na základe 3D dát získaných skenovaním častí tela pacienta.

Výhody 3D tlače v archeológii

Archeológia odkrýva minulosť a pomáha nám ju lepšie pochopiť. Vytváraním verných replík predmetov a nástrojov z dôb dávno minulých sa nám ju snaží priblížiť. Dnes, aj za pomoci 3D skenov a 3D tlače je ich tvorba omnoho jednoduchšia, rýchlejšia a presnejšia. Okrem predmetov prináša výrazný posun aj pri zobrazovaní makiet zámkov alebo hradov.

Výhody 3D tlače vo vzdelávaní

Na získanie vedomostí existuje mnoho spôsobov, no reálna skúsenosť je určite ten najlepší spôsobom akým to dosiahnuť. Názorné ukážky a makety pomáhajú študentom lepšie pochopiť daný problém. Vďaka 3D tlači môžete flexibilne a rýchlo reagovať na vyučujúcu sa látku vytvorením špecifických pomôcok.

Aká technológia je najvhodnejšia?

Výskum – Je ťažko odporučiť konkrétnu technológiu, keďže väčšinou ide o špecifické zadania a problémy s individuálnym prístupom.
Medicína – inkjet powder – t.j. 3D tlač zo sadrového kompozitu a technológia FDM sú zatiaľ voľbou číslo jedna pri analyzovaní časti tela.
Archeológia – Tvarová voľnosť, presnosť a možnosť farebného prevedenia predurčujú sadrový kompozit ako ideálnu technológiu pre tento odbor. Či už ide o vernú maketu architektúry alebo repliku predmetu.

Ak si nie ste istý akú technológiu zvoliť, kontaktujete nás na info(at)tvaroch.sk a radi vám poradíme.

Kam ďalej? 3D model | Vytlačiť model

Pre viacej inšpirácie vo vede a výskume navštívte náš Pinterest