SK | EN
 

 

Marketing

Aj keď máte ten najlepší produkt alebo službu, uspieť na súčasnom trhu je naozaj náročné. Je preplnený, zákazníci sú rozmaznaní a na to, aby si vás všimli je nevyhnutné ich vedieť zaujať. Pre kreatívcov je nutné stále hľadať nové spôsoby ako zákazníka doslova dráždiť a získavať jeho pozornosť.

Výhody 3D tlače v marketingu

  • Novosť – 3D tlač je ešte stále pre mnohých ľudí nová a záujem vzbudzujúca technológia.
  • Rýchlosť – Viete rýchlo zareagovať nielen na potreby trhu, ale aj na krkolomné termíny stanovené vedením. Výroba malých sérií originálnych reklamných predmetov presne na mieru v rekordnom čase.
  • Flexibilita – Produkty a predmety sa dajú ľahko prispôsobovať a upravovať. Postavičky klientov, charaktery z hier, reklám, filmov alebo predmety z 3D nápismi ľubovoľných tvarov.

Aká technológia je najvhodnejšia?

Podľa našich skúseností je v marketingu, podobne ako v umení, ťažko presne vymedziť vhodnú technológiu. Všetko závisí od vašich kreatívnych schopností a fantázie. Sú však konkrétne riešenia, ktoré sa dajú aplikovať aj všeobecne.

Verné zmenšeniny vášho produktu, napríklad nábytku alebo strojov, sa overili ako vynikajúci prezentačný nástroj. Jednoduchá preprava umožňuje rozbaliť vaše portfólio kdekoľvek, na veľkých výstavách alebo priamo u klienta v kancelárii. A ako darček dokážu určite potešiť súčasných ale aj potenciálnych zákazníkov. Vhodnou technológiou je inkjet powder – t.j. 3D tlač zo sadrového kompozitu, hlavne vďaka plnofarebnému prevedeniu, prípadne SLA (fotopolymér) vďaka pevnosti a flexibilite.

Zhotovenie busty alebo malej postavičky, či už známych alebo seba samých bolo donedávna výsadou hlavne sochárov. Dnes vďaka 3D tlači a 3D skenovaniu je tento samoľúby darček dostupný pre všetkých. Vhodnou technológiou je sadrový kompozit a to nielen vďaka možnému plnofarebnému prevedeniu. Pomocou šikovnej finalizáce môže busta z kompozitu vyzerať ako verná kópia busty zo sadry či kameňa. Pre jednofarebné a odolnejšie postavičky je vhodná technológia FDM alebo pre malé modely s nárokom na detail je vhodná tlač SLA (fotopolymér).

Ak si nie ste istý akú technológiu zvoliť, kontaktujete nás na info(at)tvaroch.sk a radi vám poradíme.
3d-tlac-tvar-tank-evpu-3D-printing-marketing-1Zmenšenina bojovej veže Turra 30 na hliníkovom podstavci s krytovaním pre firmu EVPU 3d-tlac-tvar-scalpel-3D-printing-marketing-2Výroba presného protoytpu Dizajnu zafírových skalpelov

3d-tlac-tvaroch-3d-printing-figurine-phoenotopia-1

Charakter Gale z hry Phoneotopia

hosu_3d-printing7 cm vysoká zmenšenina stoličky Silver; sadrový kompozit

Mustang Shelby 3D tlac kov drevo 3D printing metalReplika lego auta Mustang Shelby v mierke 1:1, kov, drevo, sadrový kompozit

tvaroch-logo
Logo Tvaroch cca 15 cm; sadrový kompozit

figurines_3dtlac
postavičky z animácií, technológia sadrový kompozit

 

Kam ďalej? 3D model | Vytlačiť model

Pre viacej inšpirácie v marketingu navštívte náš Pinterest