SK | EN
 

 

Tlačiareň alebo zváračka?

Dostupná 3D tlač kovu je jednou z vecí, ktorú si mnohí, nie len majitelia tlačiarní, želajú. Túžobne sa čaká už len na firmu, ktorá by konečne prišla z riešením, ktoré nebude neskutočne drahé a pritom sa bude dať ľahko ovládať. Vedieť spracovávať materiál ako kov do ľubovoľných foriem a tvarov je úžasná vec.

Čítať ďalej
3D tlačiarne

V Európe síce nemáme takých veľkých hráčov v oblasti 3D tlače ako sú 3D Systems alebo Stratasys ale za to máme tu niekoľko biznisov, ktorým nechýba inovatívnosť a nápad.

Čítať ďalej
3d tlač mýty legendy
Mýty a legendy o 3D tlači

O 3D tlači sa toho popísalo už naozaj dosť. Čo z toho je pravda a čo z toho je len mýtus vytvorený novinármi hľadajúcimi senzácie?

Čítať ďalej
3D scanner head 3D tlač
Domáce 3D skenery

Zo začiatku využívané hlavne v priemysle a architektúre sa postupne 3D skenery dostávajú aj do našich domácností.

Čítať ďalej
DeeOrange 3D tlačiareň
Oranžová DeeOrange

Pred nedávnom sa na českom trhu objavil nový výrobca 3D tlačiarni, ktorý nás veľmi zaujal. Vznikli síce len tento rok ale vďaka peknému dizajnu a kvalitnej tlači už stihli osloviť nie len českých zákazníkov.

Čítať ďalej
Fake china
Ako sa rodia nápady v Číne

Nie je to tak dávno (marec 2013) spôsobilo revolučné pero 3Doodler doslova ošiaľ na Kickstartery. Niečo podobné ako tavná lepiaca pištoľ, ktorou vytvárate 3D objekty

Čítať ďalej
ZEUS 3D tlačiareň printer
Zeus, prvá všetko-v-jednom 3D tlačiareň

Na Kickstartery im stačilo iba 24 hodín na to, aby na svoj projekt nazbierali 100 000 dolárov.  To bola suma, ktorú potrebovala firma AIO na svoju novú 3D tlačiareň.

Čítať ďalej