SK | EN
 

Archívy Návody - Zákazková 3D tlač TVAR

 

digital manufacturing cover tvar 620x413
Digitálna výroba – porovnanie technológií

Vývoj nového produktu je proces iterácií a hľadania. Je takmer nemožné navrhnúť produkt hneď na prvý krát tak, aby sa dal sériovo vyrábať a predávať. Vždy prechádza rôznymi štádiami vývoja, pričom sa postupne vylaďuje a testuje až kým sa prepracuje k finálnemu riešeniu.

Čítať ďalej
tank model 3dtlac 3dprinting 02
Od 3D tlače k modelu

Od 3D Tlače k Modelu: Krok za Krokom

3D tlač je úžasná technológia a s jej pomocou je možné realizovať naozaj zaujímavé veci. To, že napreduje rýchlo bolo spomenuté už niekoľko krát a bolo by asi zbytočné o tom rozprávať znovu, a znovu.

Čítať ďalej
3d printing filaments 2
Čo všetko skonzumuje domáca 3D tlačiareň (II.)

Zákazníci neustále túžia po nových materiáloch s novými vlastnosťami. V prvej časti sme sa venovali hlavne dobre známym materiálom ABS a PLA používaných pri FDM (FFF) tlačiarňach. Teraz si ukážeme hlavne nové materiály, ktoré sa len testujú a dostávajú do povedomia zákazníkov.

Čítať ďalej
3d printing filaments 2
Čo všetko skonzumuje domáca 3D tlačiareň (I.)

Nové 3D tlačiarne pribúdajú ako huby po daždi. Zabehnuté firmy vydávajú svoju tretiu, štvrtú, piatu generáciu tlačiarní a ich kvalita neustále rastie. Spolu s nimi prišlo na trh za posledný rok aj veľa nových materiálov, vďaka ktorým sa možnosti 3D tlače ďalej rozširujú.

Čítať ďalej
abs vs pla 3d tlac
Rozdiel medzi ABS a PLA

Keď ste sa rozhodli kúpiť si domácu 3D tlačiareň, alebo sa zaujímate o to, tak vám určite neušlo, že na 90% sú náplne do nich plasty ABS alebo PLA. A prečo vlastne tomu tak je, že tieto dva plasty dominujú?

Čítať ďalej
3d hrnciarsky kruh
3D Hrnčiarsky kruh

Ak sa chcete zahrať na skromného ľudového remeselníka alebo máte jasnú predstavu, aké šálky by sa vám hodili do vašej novej kuchyne a v obchodoch je to jedno a to isté. Nech sa páči, 3D hrnčiarsky kruh je tu práve pre vás.

Čítať ďalej
iphone case 3d print
Smartfón ako žiaden iný

3D tlač už dávno nie je záležitosťou určitej skupinky ľudí, tak ako to tomu bolo v minulosti. Dobrá dostupnosť materiálov a ich stále nižšia cena, ako aj výroba spôsobili prienik 3D tlače medzi ľudí.

Čítať ďalej