SK | EN
 

Archívy 3D tlačiarne - Zákazková 3D tlač TVAR

 

velkoformatova 3d tlac model pluc 3
Veľkoformátová 3D tlač (veľkoobjemová)

Nie je žiadnym prekvapením, že 3D tlač sa využíva na výrobu čoraz rozmernejších objektov. Osvedčila sa pri malých a stredných veľkostiach, preto vidíme stúpajúci trend, nie len vo vyrobenom množstve (sériová výroba) ale aj veľkosti (veľkoformátová).

Čítať ďalej
mx3d metal 2
Tlačiareň alebo zváračka?

Dostupná 3D tlač kovu je jednou z vecí, ktorú si mnohí, nie len majitelia tlačiarní, želajú. Túžobne sa čaká už len na firmu, ktorá by konečne prišla z riešením, ktoré nebude neskutočne drahé a pritom sa bude dať ľahko ovládať. Vedieť spracovávať materiál ako kov do ľubovoľných foriem a tvarov je úžasná vec.

Čítať ďalej
zortrax5
3D tlačiarne

V Európe síce nemáme takých veľkých hráčov v oblasti 3D tlače ako sú 3D Systems alebo Stratasys ale za to máme tu niekoľko biznisov, ktorým nechýba inovatívnosť a nápad.

Čítať ďalej
3d tlac myty legendy myth
Mýty a legendy o 3D tlači

O 3D tlači sa toho popísalo už naozaj dosť. Čo z toho je pravda a čo z toho je len mýtus vytvorený novinármi hľadajúcimi senzácie?

Čítať ďalej
3d scanner head 3d tlac
Domáce 3D skenery

Zo začiatku využívané hlavne v priemysle a architektúre sa postupne 3D skenery dostávajú aj do našich domácností.

Čítať ďalej
be3d deeorange 3d tlaciaren
Oranžová DeeOrange

Pred nedávnom sa na českom trhu objavil nový výrobca 3D tlačiarni, ktorý nás veľmi zaujal. Vznikli síce len tento rok ale vďaka peknému dizajnu a kvalitnej tlači už stihli osloviť nie len českých zákazníkov.

Čítať ďalej
fake china
Ako sa rodia nápady v Číne

Nie je to tak dávno (marec 2013) spôsobilo revolučné pero 3Doodler doslova ošiaľ na Kickstartery. Niečo podobné ako tavná lepiaca pištoľ, ktorou vytvárate 3D objekty

Čítať ďalej